23. januára 2017

Gabriella Salvete Matte Enamel


Už si ani nepamätám, kedy som si naposledy kúpila lak od Gabrielly Salvete. Vždy, keď bola nejaká kolekcia, buď sa mi na nej niečo nepáčilo, či som si povedala, že mám lakov už dosť, zmeškala som ju alebo nebola kompletná, aj keď bola ešte len uvedená. Skoro som tak dopadla aj s touto.
Na Facebooku Gabrielly Salvete som si všimla obrázok s matnými lakmi. Už v minulosti jednu matnú kolekciu mala, môžete si ju prezrieť napr. tu u Romany, ktorá ju veľmi pekne spracovala. A ja som vďaka odtieňom po nej zatúžila. Išla som okolo Tety a spomenula som si na ten obrázok. Lov sa mohol začať. Doslova. Túto kolekciu som úspešne vyskladala po troch nákupoch v troch rôznych Tetách po troch dňoch. Ak som chýbajúci odtieň hľadala v 101 Drogerie, tak márne, túto kolekciu som tam nenašla. Ešteže som mala tie predajne po ceste a viacmenej po ceste. Či to za tú námahu si ukážeme o chvíľu.


Kolekcia pozostáva z piatich odtieňov, ktoré nesú druh/odrodu vína. Odtiene až na jeden veľa s vínom spoločné podľa mňa nemajú, ale aspoň majú laky nejaké mená. Laky majú svoj klasicky výborný štetec a za 11 ml som dala v spomínanej Tete 3,69 €.

101 Pinot Noir


"Stredne neskorá odroda pochádzajúca z Burgundska."

Odtieň, ktorý je najvínovejší z tejto kolekcie. Pre mňa ten naj zo všetkých piatich. Kryje v dvoch vrstvách. Matný povrch nie je tak celkom hladký, ale vytvára jemnú textrúru. Takže nie, to nie sú bublinky a podobné vady lakovania. Toto sa týka všetkých piatich, takže sa pri nich už nebudem opakovať.


102 Merlot


"Stredne neskorá až neskorá odroda pochádzajúca z Bordeaux."

Studený červený odtieň s hnedým podtónom. Kryje taktiež v dvoch vrstvách. Pre mňa číslo dva.


103 Champagne


"Šumivé víno vyrábané z hrozna z oblasti Champagne"

Šampanské mám rada, obzlvlášť sladké a ružové. Hoci mám tento staroružový odtieň práve na nechtoch, učaroval mi najmenej. Krytie v dvoch vrstvách.


104 Chardonnay


"Chardonnay je kríženec odrody Pinot a Gouais blanc pochádzajúci z oblasti Burgundska
"

Kde sa tu vzala odroda bieleho vína s takouto farbou netuším, ale škaredý nie je. Je to tmavší staroružový odtieň s tak trošku fialovým podtónom. Kryje v dvoch vrstvách. Pre mňa číslo tri.


105 Rosé


"Druh vína, pri ktorom sa necháva namleté modré hrozno kvasiť toľko, aby dostalo ružový odtieň."

Tento odtieň by som čakala skôr čisto ružový. Tento ružový má v sebe šedú a po ich zmiešaní pôsobí viac fialovo ako ružovo. Kryje v dvoch vrstvách.


No a či to za tú námahu stálo? Ja myslím, že hej. Čo sa týka lakov, sú super. Pekné odtiene, veľmi dobrá konzistencia, fantastický štetec, pomerne rýchle schnutie (za čo vďačíme matnému vzhľadu). V budúcnosti by som viac vypilovala asi názvy, aby viac vystihovali samotný lak.

Ktorý vás zaujal najviac?

Pekný deň!


10 komentárov:

 1. tie názvy vymysleli skvele :))) mne sa najviac páči prvý Pinot Noir :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si vždy hovorím, že škoda, že nemajú mená aj tie klasické :-) Ďakujem

   Odstrániť
 2. Dobrý nápad s názvy laků, nejvíc se mi líbí první - Pinot Noir a jako druhý - Merlot...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vidím, že máme rovnaký vkus :-) Vďaka!

   Odstrániť
 3. I like very much matte nails and some of the colors from this collection look really good on your nails. Nice swatches!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Me too! I like a matte finish ♥ Thank you very much :-)

   Odstrániť
 4. Barvy nadherne, ale ten texturovany efekt se mi nelibi :/ Obecne me lajy GS posledni dobou malokdy nadchnou a to jsem je milovala a mela desitky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ich ešte aj mám :-D Len ich už toľko nekupujem, treba mi riadne prečistiť zbierku :-/ Mne sa to práveže páčilo, lebo som také ešte nemala :-) Ďakujem

   Odstrániť
 5. Osobně mám laky GS moc ráda. Viděla jsem kolekci na jejich fbc a hodně se mi líbily ty názvy, povedené. Za mě je top 101 a pak 102 ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej, tieto oba sú aj moje topky :-) Ďakujem

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.