16. septembra 2015

SpaRitual, Blend & Cultivate (Gathering - Summer 2015) + Seminár s lakmi GOLD


Leto sa nám pomaly končí a ja som akosi zabudla na tieto dva laky z letnej kolekcie od Sparitual. Celé sa mi to stále komplikovalo, že som si z karty zmazala nail art s nimi s vedomím, že veď ho mám už v počítači, ani radšej nerozoberám, stále sa míňal čas a energia, nevychádzalo mi to tak, ako som si želala spracovať fotky... Až je tu (takmer) jeseň...
Je toho viac, čo by som mala na srdci, ale prejdem radšej k lakom. To je predsa len veselšia téma :-). Takže teda laky sú z kolekcie Gathering, ktorá toto leto obohatila ponuku Sparitualu. Farby boli veselé, živé, ako sa na leto patrí, namiešasné kuchárom, ktorý pozbieral grapefruit, vodný melón, žltú papriku, čili papričky a doplnil ich malinovým sorbetom a vínom. Laky som dostala na zrecenzovanie na seminári zameranom na laky GOLD. Dva dostala Alicka a dva Dandelijon.

Na obrázku vidíte celú kolekciu, a teda (z ľava do prava):
► Harvest ◄
► Tend ◄
► Blend ◄
► Nurture ◄
► Infuse ◄
► Cultivate ◄


Sparitual, Blend


Blend je výrazný, až neónový červený lak s oranžovým podtónom, ktorý obsahuje červený a zlatý shimmer. Kryje dobre už v dvoch vrstvách a konzistencia je fantastická, lakovanie s ich štetcom, ktorý držíte v pogumovanom vrchnáku ide jedna báseň.Cultivate


Cultivate je potvora jedna koralová :-D. Je to ten odtieň, pri ktorom kričíte, kedy vám ukáže na fotke svoju pravú farbu, nie tú nejakú oranžovú... Prvých päť fotiek berte ako tie najdôveryhodnejšie, aj vo fľaštičke dajme tomu odpovedá odtieňu, ale tie zvyšné s rezervou.


A keďže som na začiatku spomenula, kde som laky dostala, tak aspoň zopár fotiek z toho dňa, kedy som spoznala Dandelijon aj naživo :-).


Bolo to ešte v máji. Keďže som nemala až takú podrobnú reportáž, tak som ani nepísala vtedy príspevok, ale vkladám aspoň sem zopár slov. Poznámky som rýchlo písala do mobilu (zabudla som si poznámkový blok), takže snáď si to dobre pamätám.
Bol to seminár, na ktorom sme sa dozvedeli niečo o flexibilných lakoch GOLD a takisto sme si ich mohli vyskúšať. Alicka a Lucka si ešte na druhý deň absolvovali klasický seminár, o akom ste si mohli u mňa prečíta tu. V podstate postup pred lakovaním sa opakoval aj v tomto prípade, potom už nasledovala aplikácia lakov GOLD. Seminárom opäť sprevádzala Veronika Mořkovská.


Laky Gold predstavujú šetrnejší spôsob manikúry s gélovým vhľadom bez použitia UV lampy, či acetónu pri odlakovávaní. Odlakovať sa dajú bežným odlakovačom. Nepotrebujú podkladový lak, na necht sa priamo nanáša flexibilný lak. Je lepšie ho aplikovať poriadne hneď, menej ťahov je v tomto prípade viac, lebo fakt rýchlo začína schnúť a pri ďalšom ťahu vrstvu trochu pokazíte. Je to trochu sranda vec, lebo je tekutejší a ľahko s vami vybabre, no a nedaj automaticky ďalšiu vrstvu :-))). Nie je vhodný na poškodené nechty a ak sa jedná o nechty tvrdé (ako moje), odporúča sa povrch jemne vyhladiť. Na farebný lak ide v druhom kroku flexibilný top coat, ktorý sa odporúča po troch dňoch naniesť na nechty znova na predĺženie výdrže. Laky majú vlastnosť "self-correct", kedy sa lak sám dokáže opraviť, kým nie je úplne uschnutý a spravíte nejakú menšiu ryhu. V ponuke nájdete 24 odtieňov vo fľaštičkách so zlatým vrchnákom.

A po ukážke sme si mohli aplikáciu lakov vyskúšať aj na sebe. Výber prvej farby bol trochu nešťastný, nechcela poslúchať a ja som sa dostávala do stavu paniky a zúfalstva. Po pozretí na výsledok svojej práce som usúdila, že takto Lucku pustiť do sveta nemôžem, lak som odlakovala a vybrali sme inú farbu :o). Áno, to už vyzeralo o mnoho lepšie!Keďže som mala veľa restov, laky som nekupovala a dopriala som si len úžasný Cuti-coctail v pere s gumeným zatláčatkom kožižky na vrchnáku. 


Pekný večer!


5 komentárov:

 1. I've never tried this brand , but I always saw here on your blog, how pretty the polishes are. I love the coral shade you showed us today!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. I have to say this is one of the best brands I´ve tried ♥ Their care and nail polishes are so great! Thank you very much :-)

   Odstrániť
 2. No ten Cultivate mě chytil za srdce, je vážně pěknej, i když u focení tyhle laky proklínám. :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nj, to poznáš tiež, akú sú pekné, tak sa zle fotia :-D Ďakujem ♥

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.