23. februára 2015

Seminár SPARITUAL (13.2.2015, Bratislava)


"CLOSE YOUR EYES.
LOOK INSIDE.
FIND YOUR INSTINCTUAL SELF.
BE INFINITELY LOVING."

Ako ste sa už dozvedeli z Instagramu, či Facebooku, bola som opäť pozvaná na seminár Sparitualu, ktorý sa konal opäť v hoteli Viktor v Bratislave. O tom minulom ste sa mohli dočítať tu. Tentokrát som tam mala aj blogerskú spoločnosť, a tou bola Veve. Kým ten minulý, ktorý som navštívila bola aj praktický, tento bol teoretický a trochu bolo ukázané aj z pedikúry. Po privítaní a zhliadnutí videa s Jeffom Pinkom, zakladateľom Orly a francúzskej manikúry sa začalo školenie.

Pre niekoho, kto narazil na tento článok náhodou, alebo ten prvý ignoroval, laky Sparitual sú vegánske, balené vo Ferrari :-) fľaštičkách z 50% recyklovaného skla s pogumovaných uzáverom, ktorý definuje druh laku. Neobsahujú 5 nebezpečných látok - DBP, formaldehyd, formaldehydovú živicu, gáfor a toluén. Štetce týchto lakov sú mäkké a guľaté a veľmi dobre sa s nimi lakuje.
Sparitual je vnemová, lifestylová značka, ktorú v roku 2004 založila Shell - nevesta vyššie spomenutého Jeffa Pinka.
Dnes napíšem aj niečo ohľadom jednotlivých radov. Slová, ktoré som dnes nechala v angličtine, patria k jednotlivým radom. Pre zopakovanie  v slovenčine "Zatvor oči, pozri sa do svojho vnútra, nájdi svoj inštinkt, buď nekonečne milujúca."
Rad Close your eyes patrí egyptskej pelargónii. Je vhodný pre jemnú pokožku, znižuje stres, je označená modrou farbou a laky v tomto rade sú zelené, modré, fialové a nude. Egyptská pelargónia najúčinnejšia zo svojej „rodiny“ s čerstvou a jemnou kvetinovou vôňou je známa pre svoje utišujúce a upokojujúce vlastnosti na myseľ, celé telo a dušu. Pelargónia je jar... Prehľad produktov tu.
Rad Look inside patrí indickému kadidlu. Tmavohnedé, tmavobordové, machovo šedo-zelené odtiene spomaľujú dych a dostávajú myseľ do opätovnej rovnováhy. Indické kadidlo s typickou zemitou zmesou korenia, citrusov a podtónom ihličnanov je už tisícročia používané v ajurvédskych liečebných postupoch na ozdravenie a omladenie mysle, tela a duše. Kadidlo je jeseň...Prehľad produktov tu.
Rad Instinctual patrí indonézskemu zázvoru. Indonézsky zázvor svojou drevitou, korenistou, sladkou a osviežujúcou citrusovou vôňou pomáha dodať energiu a teplo mysli, celému telu a duši. Je proti starnutiu, antioxidant, zahrieva celé telo a dušu. Intenzívne červené, pikantné oranžové a purpurové odtiene prebúdzajú emócie a stimulujú kreativitu. Zázvor je zima... Prehľad produktov tu. Do tohto radu patrí napr. aj môj Drop Dead Gorgeous a Last Tango.
Rad Infinitely Loving patrí čínskemu jazmínu. Čínsky jazmín svojou objímajúcou kvetinovou vôňou zbavuje stresu a dodáva pocit spokojnosti, usporiada a obnovuje myseľ, celé telo a dušu. Používa sa vo wellnes, pre páry. Broskyňové, bledoružové, svieže biele a odtiene čajových ruží pestujú, ochraňujú a povzbudzujú žiť od srdca. Jazmín je leto... Prehľad produktov tu.

Úplne najviac ma zaujal zázvor a jazmín. Teraz prejdime k manikúre (spa manikúre). Minule som natáčala video, tentokrát boli dva kroky navyše, ale inak sa to nelíšilo a ak chcete vidieť postup manikúry, tak potom tu.

1. Aromaterapia a dezinfekcia

Do ovzdušia Veronika strekla vonnú hmlu Fragrant Mist. Následne ruky dezinfikovala prípravkom Visionary Cleanser.

2. Odstránenie laku alebo zvyškov laku.

Na odlakovanie je najlepšie použiť 100% bavlnenú vatu. Na odlakovanie bol použitý odlakovač Fluent Extra Strength.

3. Dezinfekcia nechtov.

Na nechty boli použité kvapky Farewell Fungus, ktoré obsahujú antimikotickú zložku.

4. Peeling

Peeling rúk bol vykonaný dvomi spôsobmi. Jeden samostatne peeling (na ľavej ruke), ktorý bol cukrový (pelargónia alebo jazmín) a na druhej bol ako peeling+maska, kde bol Scrub Mask zmiešaný v pomere 1:1 s kúpeľnou soľou Bath Salts. Novinkou je pieskový peeling (zázvor).

5. Kúpeľ

Kúpeľ sa skladal z tonika Soak Tonic, kúpeľnej soli Bath Salts a teplej vody.  Netkanou textíliou boli zmyté zvyšky po peelingu.

6. Maska

Na jednu ruku bola použitá maska detoxikačná (Clay Mask) a na druhú hydratačná (Scrub Mask). Na kožičku sa nanesie prípravok Cuti-Clean, ktorý sa môže používať len na normálne a tvrdé nechty (pre definovanie typu nechtov viď príspevok z leta) alebo Cuti-Quench a následne olej Cuti-Coctail, ktoré sa vmasírujú do nechtov a ich okolia. Ruky sa zabalia do netkanej textílie a  dajú sa do vyhrievacieho rukáva. Zvyšok masky sa buď vmasíruje (hydratačná) alebo zmyje (ílová).

Kým sa ručičky zohrievali, pani dostala masáž. Natočila som video z toho, no stále mi nefunguje program a nemôžem ho spojazdniť. Dodám neskôr aj s ostatnými restami.

UPDATE


7. Masáž

Pomocou telového mlieka Body Lotion, do ktorého kvapneme olej Body Oil, masážnym maslom alebo sójovou sviečkou Soy Candle. Hehe, ona vážne nepáli, aj keď teda strčila som do nej prsty asi na tretí krát, lebo som sa bála, že sa popálim :-). Masáž vykonávame smerom k srdcu. Masírujeme okolie nechtov, vnútornú stranu dlane, aj predlaktie. Po masáži ruku vložíme do sáčku alebo opäť do rukavíc. Po vytiahnutí rúk z rukavíc sa na kožičku opäť nanesie Cuti-Quench.

8. Pilníkovanie a úprava kožičky

Pilníkovanie v jednom smere pilníkom zodpovedajúcim tvrdosti nechtov.


9. Kúpeľ na odstránenie zvyškov po starostlivosti

Ruky ponoríme na chvíľu do kúpeľa (toho istého) a odstránime zvyšky po maske, pilníkovaní, zatláčaní kožičky...

10. Odmastenie nechtov

Nechty pred lakovaním odmastíme odlakovačom Fluent Extra Strength.

11. Podklad pod lak

Nechty sa nalakujú dvomi produktami zo sady TruBond. Najprv primer, potom podkladový lak.

12. Lakovanie

Lakujeme niekoľkými ťahmi, pričom štetec neprikladáme príliš kolmo. Dôležité je lak naniesť čo najbližšie k okrajom a zalakovať aj špičky.

13. Vrchný lak

Posledný krok lakovania zavŕšime vrchným lakom.

13. Rýchloschnúce kvapky a olej

Na vrchný lak kvapneme rýchloschnúce kvapky Andalé , potom nasleduje olej, vmasúrujeme ho a nakrémujeme ruky.

Potom nasledoval obed, polievka a koláč opäť super, no s druhým mali opäť čo doháňať, ale aj tak to unavilo a mala som chuť zaspať :-).


Po obede bol názorná ukážka, ako funguje novinka - zlupovací lak pod glitrové laky a ako sa dá opraviť sadou od Orly prasknutý či zlomený necht. Potom v krátkosti bola ukázaná pedikúra, ktorá pozostávala z rovnakých krokov ako manikúra. Rozprúdila sa však iná debata a pedikúra bola ukončená :-).

Trochu bolo treba aj "pošmejdiť"... Nejako sa mi v tom interiéri tentokrát zle fotilo. Opäť ako minulé leto tu bolo vystavených niekoľko kolekcií, výpredajové laky, či lesky. Je fajn, myslieť si, že lesky mám na fotke, pričom nemám. Tak aspoň oficiálna fotka zo Sparitualu.
Mandarínkové telové maslo (Leto 2015)
Mandarínkový cukrový peeling (Leto 2015)
Viacúčelová dezinfekcia
Cukrové peelingy z jednotlivých radov - Pelargónia, Jazmín, Zázvor, Kadidlo
Sójová
Sparitual GOLD
Soul, Allegory, Fire, Beyond Love (z ľava do prava)
Dreamer
Sparitual, Rhytm
Sparitual, Rhytm
Sparitual, Gathering
Sparitual, Home
Sparitual Lip Gloss (Signture)
po zotretí vlhčeným kapesníkom a dvoch umytiach rúk ešte stále viditeľná farba
Tu je skromná výslužka a malá ochutnávka v podobe "swatches". Nebudem sa okolo toho rozpisovať, všetko sa dozviete v samostatných príspevkoch :-).
Tango
Spirit
Intuition
Sparitual, Hugs
Snowglobe
Sparitual Lip Gloss (Signture), Dreamsicle

♥ Na záver jedno moje Look Inside ♥

Som rada, že som sa mohla opäť zúčastniť a vyskúša toľké skvelé veci. Moja kožička bola tak nádherná, že som mala chuť ísť von a nafotiť si nechty, ktoré som nestihla deň pred tým nafotiť :-D. Ďakujem českému Sparitualu a agentúre Staff za túto príležitosť.

Pekný zvyšok večera!


15 komentárov:

 1. Wow, krasny clanek, ten musel dat praci. Skvele zdokumentovano:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru dal, priznávam, fakt som podcenila situáciu, myslela som, že budem rýchlejšia :-))) Ďakujem

   Odstrániť
 2. tak ten lesk má krásnu farbu, nechala by som si takto oestovať ruky!:))) super zdokumentované:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja, ale to by sa mi ťažšie fotilo, to je na tom tá škoda :-D Ten lesk je úplne brutálny, som k nemu prišla tak trochu smiešnou príhodou :-))) Ďakujem

   Odstrániť
  2. to si nechám do recenzie, ale súvisí to s odtieňom :-)))

   Odstrániť
 3. Tak takovou péči bych si nechala líbit ! :) To musí být ručky jak vyměněné. :D
  Výslužka pěkná, ten Snowglobe a Intuition vypadají dokonale. ♥ Samozřejmě jsem si slintla i u fotek laků přímo z místa dění :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani nehovor! Mať tak peniaze nazvyš, tak by som išla nabalená :-D Mne sa páčili moje ruky už aj pri tom "dám kolovati" :-) A tie vône, ach. Ďakujem ♥

   Odstrániť
 4. Nádhera :) krásný report. Když vidím ty laky, tak slintám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. I love these kind of seminars. I am sure you had a fantastic time and you learned a lot! The polishes from this brand are all gorgeous!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Me too, Andrea ♥ It was great event again, I felt like in heaven :-))). I love those nail polishes. Thank you

   Odstrániť
 6. ježiši ten lesk je boží :)) to mi neříkej, že kromě laků budu toužit i po lesku :D to je můj konec :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie je za čo :-D Farba je naozaj pecka. Ďakujem :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.