26. septembra 2014

The mix of nail polishes (Barry M, Bipa, Essence, Gabrini...)


Dnes to bude opäť na dlhšie, stále pilne upratujem v nepublikovaných odtieňoch. Túto skupinu som zostavila z lakov, ktoré mi boli požičané, prípadne sú nejakej divnej existencie alebo sa už nepredávajú.
Začnime odtieňom Indigo od Barry M. Tento odtieň sa predáva stále (napr. tu), požičala mi ho Monika a je vlastne posledný, ktorý mi zostal. Pôvodne mal mať vlastný príspevok a nail art, lebo tak som to mala  s lakmi od nej rozdelené, lenže rok je dlhá doba a mne sa ten nail art po roku vôbec nepáčil a išiel do koša. Meno tohto laku napovedá, že je to odtieň, ktorého pravú farbu jednoducho nezachytíte. Najprv som mala pripravené fotky s prehnanou úpravou, len aby tam bolo niečo z tej fialovej vidieť, ale všetko som to zrušila a nechala to tak, ako ho tu uvidíte dnes. Indigo je jednoducho farba, ktorá si nevie vybrať, či je fialová alebo modrá, asi by som ho nazvala posledným stupňom fialovej, kde začne prechádzať do modrej. Tento lak kryl v dvoch vrstvách.

Gabrini z radu Pacific (?) a ďalší nasledujúci mi doniesla pre zmenu Veronika. Akosi sa mi niekde zatúlali poznámky, ale niečo sa mi marí, že kryli oba v dvoch vrstvách. Keďže neviem, ako je to s ich dostupnosťou, tak je tento údaj asi dosť nepodstatný.

Čo si ale pri tomto pamätám veľmi dobre, je trochu hustejšia konzistencia, tým pádom horšie lakovanie, viac čistenia a pri mojom starom štýle lakovania trochu divný výsledok. Ale teším sa, že vidím posun vpred, takže to sem aj tak pridám.
Laky BIPA sa dajú zakúpiť toť vľavo dole, v Rakúsku. Nie, že by nebolo treba vidieť štetec, že áno, ale okrem lakovania sa zmenil aj môj štýl a nejaký ten koncept záberov. Vyššie je napísané, ako to s týmto lakom bolo. 

Uf, toto je riadna starinka, čudujem sa, že je ešte funkčný. Bol to môj prvý čierny lak. Prvá vrstva je taká nijaká, ale druhá mu prekvapivo postačí na plné krytie. Jeho malá vada je, že nie je čierno-čierny.No a čo sa hodí okrem bielej úplne dokonale k čiernej? Napr. zlatá? Keď už som mala tento čierny, tak som to využila na zlatý glitrovaný, ktorý ešte neuzrel svetlo sveta. Jedna vrstva postačí na takéto nebo posiate zlatými hviezdami.
Nejako ma v slabej chvíľke zlákala jeho farba. Bledohnedý lak s ružovým podtónom a striebornou perleťou, ktorý kryje v dvoch vrstvách. Má síce perleť, ale nejako výrazne neryhoval. Keď vám ho teta predavačka ponúka s tým, že takto vyzerá, pričom je to nalakované na bielom papieri, no odolajte mu. :-D

Kupovala som ho s predchádzajúcim, takže to s tetou predavačkou sa opakuje. Tu mi to ale bolo jedno, lebo som chcela tyrkysový lak na "sendvičovú" manikúru. Tú som síce nespravila tak klasicky s glitrami, ale s niťkami (nechty podľa veľkonočného vajíčka). Svoj účel teda splnil, ale ak si dáte pri nanášaní pozor, tak vám budú na plné krytie stačiť aj dve vrstvy. Inak tá farba potom je fakt úžasná, až neónová a strašne mi pripomína Blizzard Blue od Sally Hansen.

MIYO patrí k tým Veronikiným. Nie, už nebudem písať poznámky k lakom len po papierikoch, lebo potom sa mi stane, že sa nejaký z nich stratí. Lak bol tmavší nude hnedý s ružovým podtónom. Laky MIYO sa dajú zakúpiť v niektorých "Tetách", naposledy som videla ich cenu 4,50 €.
Dostávame sa k Essence, ktoré keby som neodkladala, tak by bola ešte šanca ich kúpiť v nejakom výpredaji za 75 centov. Vrhla som sa na ne, keď som ich tuším oba videla u Romany. Náhodou ich ešte mali (chýbal ešte jeden) a keďže majú ešte starý dobrý štetec, tak po sklamaní z tých nových som si ich aj odniesla domov.
Zelený má farbu vianočného stromčeka, ktorý oživíte časťou, ktorú tvorí strieborný perleťový základ s väčšími a menšími glitríkmi. Krytie dal už v jednej vrstve, ale upravenejšie pôsobil v dvoch. Čo sa týka efektovej časti, nanesená je jedna vrstva a fakt tej zelenej dá šmrnc.

Druhým Essence prípadom je táto popoľavá fialová alebo ak chcete fialovo-šedá. S krytím je na tom rovnako ako predchádzajúci, ale tu sa mi výsledok páči ešte viac, tu je základ v efektovej časti slabunko fialový a obsahuje aj drobučké holografické glitríky.

No, sme na konci a dnes štýl "pozriem iba obrázky" ani tak nevadí, lebo až na toho Barry M to veľmi nestojí za reč. No potreba mať to tu aj kvôli databáze bola silnejšia :-).

Pekný deň!6 komentárov:

 1. This green Essence-Colour 3 nail polish is nice. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. It´s like a christams tree :-) Thank you!

   Odstrániť
 2. Ten Barry M, ten teda ale je ! ♥ A dostala mě ta zlatá na černém podkladu. Opravdu krásně barevný příspěvek. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej, tie sú fakt super, aj napriek takým lacným inividuám :-D ďakujem!

   Odstrániť
 3. Tak odtieň laku od MIYO sa mi veľmi zapáčil, žiaden taký podobný odtieň laku nemám a neviem či by mi aj pasoval, ale tebe ide všetko ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. na fotkách možno hej, ale v reále je to trochu iné :-D ďakujem, Veronika

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.