13. februára 2012

Essence Nail Art Cracking Top Coat, 04 Crack Me! Silver

Všade sa to hemží srdiečkovými, či ružovými a červenými nechtami. A tak ja na protest prinášam obyčajné, dokonca čierne a chladné strieborné.

Použité laky:
 • AB Lines Nail Enamel, 68
 • Essence Nail Art Cracking Top Coat, 04 Crack Me! Silver
 • Miss Sporty Manicure Expert Top Coat
Nie som z neho bohvieako nadšená, mohol popraskať aj viac. Ja som navyše zo zvyku nanášala lak len tak ledabolo, že veď aj tak sa to stratí, ibaže nestratilo... Nevadí, aspoň mu to pridalo "efekt" navyše :-P.


Majte sa!

2 komentáre:

 1. Dear Suzy,

  I’m a Portuguese make-up artist, living in Barcelona. I love make-up, nail art and cosmetics I found you first on make-up bee, later on Facebook and now I follow your blog, which I totally love! I use goggle chrome for the translation, and even though it doesn’t work so well, I’m a huge fan of yours. I visit the blog tones of times a week, and try to get inspiration from your nail art and other creations I love the things you do, and want to congratulate and thank you for all the work you have and all the time you invest on your blog for us, the public.

  So, thank you so much, and I wish you a fantastic fabulous 2013!

  HAPPY NEW YEAR!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you so much for these words! It makes me really happy and I´m glad that my works are inspirated. Yeah, google translator doesn´t work the best and sometimes does really funny translate :-) Google isn´t different from my english :-D This blog is my baby and I love it so much! I love my readers and I will try to be better and better and better... :-))) Of course, for you... Because you, my readers, are the reason which is sending me forward.

   Thank you and I wish you great year 2013 !

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.